Co je to Kindergeld a komu slouží

Pracujete vy, nebo vaši příbuzní či známí v Německu? Pokud jsou ve vaší či v jejich rodině nezletilé děti, mohou mít nárok na vyplácení finančního příspěvku, který je určen právě jim. Kindergeld je finanční příspěvek, který slouží pro zvýšení životní úrovně dětí, jejichž rodiče pracují v Německu. Týká se to i cizích státních příslušníků, narozených v některé členské zemi Evropské unie, to znamená v tomto případě i občanů České republiky.

Žádost mohou podávat občané ČR, kteří mají nezletilé děti ve věku do 18 let a sdílí s nimi společnou domácnost. Podmínkou je, aby alespoň jeden z rodičů, který splňuje tyto podmínky, pracoval v Německu a odváděl tam zároveň daň a pojistnou částku sociálního pojištění. O dávku Kindergeld online lze požádat i zpětně, a to ve stanovené maximální půlroční lhůtě.

německá vlajka

Koho se to týká

Pendlerů – kdo trvale žije na území naší země a do Německa za prací pouze dojíždí, a hradí tam sociální pojištění a platí daně, má samozřejmě na Kindergeld nárok. Pendlerů je u nás poměrně mnoho a příspěvek Kindergeld není zanedbatelný (pro jedno dítě celkem 219 Euro na měsíc), vyplatí se tedy této možnosti využít.

Občanů České republiky s trvalým pobytem v Německu – kdo z vás v Německu pracuje a má tam i trvalý pobyt, nemusí kvůli Kindergeld předkládat v České republice žádné dokumenty k ověření. Vše se odehrává pouze v Německu.

označení Německa DE

Výpomoc s vyplněním formulářů a vyřízením žádosti

Existuje možnost, jak se vyhnout kontaktu s úředníky a případným problémům s vyřizováním žádosti, či některým dalším záležitostem, jako je dokládání různých změn v rodině nebo předkládání dodatečných údajů a listin. Může to udělat někdo za vás – český rodilý mluvčí, s nímž vaši situaci proberete, a o nic dalšího se pak již nestaráte. Vyplní za vás žádost o Kindergeld online, vy pouze předložíte potřebné údaje.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress