Cyklisté a auta

Když budete drandit jen kolem domu, či své vesnice nebo města, nebude vás níže popsaný https://brno.rozhlas.cz/ukazka-z-knihy-pavel-svanda-nas-popsany-svet-6445239 problém zajímat. Jenže každý si chce občas vyrazit někam, kde je lepší vzduch. Do hor, nebo ti movitější až k moři. Takže usednou k počítači a začnou hledat „moclipak“, řečeno ústy pana Buriana, stojí zapůjčení bicyklu. Když pak začnou u monitoru modrat, je to známka toho, že to asi levné nebude. Ach jo. Co počít? Kola do auta nenarveme, leda bychom je rozpižlali. A to bychom zase museli nechat doma děti. Tak co s tím?
Střešní nosič kol
Snadná pomoc, řešení je naprosto jednoduché. Stačí se podívat na https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kola máte po problému.
Nosič kol je v podstatě jen dvojího druhu. Ten, co poveze kola na střeše a ten co je poveze „na zádech“. Ne na zádech vašich, ale zádech automobilu. Samozřejmě, že ještě existuje možnost vozíku, tu ale pro naši potřebu pomineme. Který je lepší je velmi sporné, každý tvrdí něco jiného, a tak asi budete muset experimentovat. Každý řidič je jiný, jeden nedá na střešní nosič dopustit, jiný jej proklíná a používá jen ten na zádi auta. Sami si musíte zkusit s kterým se vám lépe pojede. Je fakt, že když máte kola vzadu, nemusíte si hlídat výšku, když se někde na cestičce potkáte s příliš nízkým průjezdem. Potíže také budete mít s vjezdem do podzemních garáží. Při jízdě pak bude jiná stabilita vozu a snad i větší spotřeba. Zato kola budou čistá, tak jak jste je naložili.
Rodinka u moře
To se u zadního nosiče stát nemusí, znečistit je může cokoli. Zadní nosič je také trochu dražší než střešní a také si asi budete muset koupit třetí SPZ. Nu, a nakonec je nevýhoda ve zhoršené viditelnosti dozadu. Výhoda je například právě v podzemních garážích.
Vidíte, že i takový nosič bicyklů se může stát zpočátku problémem. Ovšem po chvíli jízdy si každý zvykne a bude jen a jen rád, že si jej zakoupil a může nyní na kolech s celou rodinou projet i celou republikou.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress