Písek všude, kam se podíváš

Egypt leží na severovýchodě Afriky a přezdívá se mu „brána Afriky“. Jeho tajuplná historie se začínala psát už na samém počátku lidstva.
Největší řekou Egypta je Nil, která je zároveň jednou z chloub země. Úředním jazykem je arabština, ale můžete se domluvit i anglicky nebo francouzsky. Pokud nechcete pouze , možná si vyberete některé z těchto míst.
velbloudi na poušti.jpg
1) Sfinga
Sfinga je podle mě jedna z největších záhad Egypta. Proč vlastně nemá nos? Měla ho někdy? A pokud ano, kdy o něj přišla? A je to vůbec ona?
Každopádně je to dvacetimetrový kříženec lva a člověka. Pod ní se nachází další komplexy chodeb a chrámů. Údajně propojují všechny tři pyramidy. Je to beze sporu velká senzace, protože ještě v roce 1900 egyptologové nevěřili a rozhořčeně odmítali, že by tam nějaké chodby skutečně byly. Existence chodby k Velké pyramidě byla oficiálně potvrzena archeologickým výzkumem.
2) Sakkára
Jedná se o hrobky králů z období prvních pyramid. Od roku 2600 před naším letopočtem tu stojí nejstarší stupňovitá pyramida krále Džoséra ze třetí dynastie. Jejím architektem byl legendární stavitel Imhotep. Nikdo pořádně neví, jestli tento nápad zamýšlel, nebo ho k němu přivedla pouhá náhoda. Pro návštěvníky může být překvapením to, co se nachází pod Sakkárou. Vyskytují se zde komplexy podzemních prostor s mumifikovanými posvátnými zvířaty.
3) Dendera, království bohyně Hathor
Patří k jedněm z nejkrásnějších lokalit Egypta. Dříve tato oblast sloužila jako pohřebiště mrtvých. Tehdy byla hlavní metropolí šestého egyptského nomu, kde později vznikl rozsáhlý areál, který byl obehnán mohutnou desetimetrovou cihlovou zdí. Dokonce až dodnes je tato zeď velmi zachovalá a je i vidět postup stavby v podobě střídavě klenutých úseků nahoru a dolů. Vzniklé vlnité linie mají nejspíš odkazovat na praoceán Nun, který existoval ještě před stvořením světa.
deštník na pláži.png
Je samozřejmě jasné, že takových krásných míst je v Egyptě spousty, tohle byla jen taková malá návnada. Záleží už jen a jen na Vás, co upřednostníte. Rozhodně si ale nechte pár dní i na povalování na pláži, myslím, že po těch turistických atrakcích to přijde vhod.

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress