Pocta Miloši Formanovi

Tento rok v dubnu jsme si připomněli jeden rok od úmrtí nejznámějšího českého filmaře, Miloše Formana, proto v den 51. výročí začátku okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, kvůli které zůstal Miloš Forman v USA a stal se tam jedním z nejznámějších světových režisérů, zahraje na Brněnském hradě Špilberk Český národní symfonický orchestr a návštěvníkům připomene melodie z Formanových filmů jako jsou například Vlasy, které vznikly podle úspěšného broadwayského muzikálu, komedie Hoří, má panenko, která byla nominována na Oskara za nejlepší zahraniční film nebo biografické drama o Mozartovi Amadeus, který se natáčel ještě za minulého režimu v Praze a který vyhrál 8 cen americké akademie (včetně režie pro Formana).
symfonický orchestr

Koncert se uskuteční v rámci dvacátého Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk, který každý rok pořádá Filharmonie Brno, která na letošním ročníku doprovodí romantický karneval, tento rok dále vystoupí newyorská kapela The Klezmatics, rodinný soubor Janoska ensemble, a proběhnou dva „kinokoncerty“, na kterých se budou na velkém plátně pod širým nebem promítat záznamy vystoupení Koncert ze zakázaného města, který byl natočen v Pekingu a Dolce Vita z Berlína. Koncerty se pořádají na velkém nádvoří hradu Špilberk, který je jednou z hlavních dominant města Brna, kde stojí od 13. století. Pokud si budete chtít zkrátit čas před koncertem, tak si můžete hrad projít a nahlédnout například do kasemat, které sloužily od 18. století jako obávaná věznice, kde byl vězněn i legendární český loupežník Václav Babinský.
hrad špilberk
Ještě v době kdy byl hrad pevností byl několikrát obléhán, ale žádný z pokusů o dobytí nebyl úspěšný. Vstupenky na jednotlivé akce jsou v prodeji od 20. května a můžete si je zakoupit buďto on-line nebo zarezervovat a do sedmi dní vyzvednout v předprodeji Filharmonie Brno v Besední ulici. Reklamní plakáty na akci jsou k vidění po městě už přes dva týdny a již nyní je spousta míst zabraná, proto vám doporučuji nezahálet a v případě, že se budete chtít zúčastnit této milé připomínkové akce, nebo některého z dalších koncertů, si objednat lístky co nejdřív.

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress