Proč nezačít od mala?

Častokrát se můžete setkat ve vašem snažení dát dítěti něco více do života, než jste dostali vy, s tím, že vaše okolí něco takového nechápe.

„Děti by si měly hrát, od toho jsou děti.“
„Děti se budou učit celý život, ať si chvíli hrají.“
„Učení si užijí až až, nech je si hrát, ať se taky trošku baví.“

nápisy na dřevených prknech „kdy, kde, kam, kdo, jak, proč, co“

To jsou velice časté věty, které každý rodič slyšel alespoň v nějaké variaci minimálně jednou za svoji rodičovskou kariéru. Tyto věty představují jeden zásadní problém v českém školství a v české společnosti – naprostou averzi k jakémukoliv učení a vzdělávání. Není to tak všude, ovšem často si lidé nedokážou dva pojmy – zábava a hra – spojit dohromady, připadá jim to nesmyslné, pro ně jsou to dvě odlišné oblasti, které nelze spojit za žádných okolností, protože to vždycky bude „otrava“.

Ovšem TO je špatně!

To, že naše školy jsou někde v době Marie Terezie a že školství není naprosto připraveno reagovat na jakékoliv inovace či nové postupy, nemusí znamenat, že naše dítě musí být nutně zdecimováno v mlýnku, kterému se říká základní škola. Začněte spolu s ním pracovat na širším a smysluplnějším rozvoji než nějaké memorování čísel a písmen.radostné dítě u zápisu do první třídy základní školy

Interaktivní hračky pro roční dítě ChytráLiška.cz mohou být skvělým příkladem, proč se do vzdělávání hrou pustit co nejdříve. Je s tím třeba začít od mala, co nejdříve. Pokud dítě brzy pochopí, že učení není jenom otrava, ale také zábava, tak je půl vítězství doma. Ovšem zde je nutné podotknout, že hračky nedokáží úplně všechno. Nemůžete nechat roční dítě s nějakou hračkou a ať se „učí“. Bohužel, takhle to nefunguje a dlouho fungovat nebude. Ovšemže je nutné, aby se rodič dítěti věnoval, alespoň při těchto společných aktivitách. Pro rodiče to znamená, že budou muset zapomenout na úplně uklizenou domácnost a na navařenou večeři. Ovšem zase na druhou stranu zjistíte, že trávit čas s dítětem taky nemusí být o třech věcech. Především je nutné si uvědomit, že vše, co takhle děláte, děláte pro dítě a taky pro vás. V budoucnu, až bude vaše dítě dospělé, tak tohle všechno bude hrát roli.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress