Umíte rozvíjet svůj vztah s partnerem? Co musíte dělat, aby se neztratila vášeň a pověstná jiskra?

Jste už nějakou dobu ve vztahu a máte pocit, že veškerá vášeň a zamilovanost jsou ty tam? Musíte na tom zapracovat. Zde je pár tipů, jak na to.  

Umíte rozvíjet svůj vztah s partnerem? Co musíte dělat, aby se neztratila vášeň a pověstná jiskra? 

Žít spokojeným životem vedle jednoho partnera, to by chtěl asi každý. Jenže, i když si člověk vybuduje vztah a začne rozšiřovat rodinu, neznamená to, že všechno bude napořád zalité sluncem. Jistě, nějakou tu hádku asi očekává každý, bez toho by to ani nešlo. Jenže občasné neshody a hádky jsou běžné a dokonce i pro vztah zdravé, kdežto pokud dojde ke ztrátě vášně, intimity a vlastně i lásky, je to problém mnohem větší. Jak se dá o vztah pečovat, aby k tomu nikdy nemuselo dojít? A lze to vůbec? 

zamilovaný pár

Vztahový hlavolam 

Vztahy jsou komplikované a ty partnerské obzvláště. Je nutné na vztahu dvou lidí neustále pracovat a je opravdu úplně jedno, jestli má pár děti nebo je nemá a nezáleží ani na tom, zda jsou dva spolu deset let nebo dvacet. Je třeba si uvědomit, že každý může očekávat něco zcela odlišného od vztahu a navíc každý má jiné požadavky, sny a vyhlídky do budoucna. Pokud ale partnera milujete, je to všechno tak nějak jednodušší. Jenže čas se podepíše na všem a na vztahu jakbysmet. Jako první se obvykle vytrácí vášeň, jenže i ta je velmi důležitá. Navíc ztrátou jiskry a vášně může vztah ztratit i mnohem více. 

na vztahu se musí pracovat

Pryč se stereotypem 

Stereotyp je asi největším zabijákem vztahů, zejména u mladších párů. Jakmile vztah ztratí náboj, přejde do každodenního stereotypu, zpátky se to vrací jen velmi těžko. Proto se snažte ve vztahu stále zažívat něco nového, mějte společné plány a záliby ale naučte se trávit čas také odděleně. Je důležité, aby dva uměli trávit čas společně stejně tak jako každý zvlášť, když je to třeba. Zkuste se také překvapovat a neustále si udržujte kontakt, jak slovní tak i fyzický. Dva lidé, kteří spolu příliš nemluví nebo se už ani příliš nedotýkají, se odcizí mnohem rychleji. 

Jakmile jsou jen dva, pracuje se na vztahu mnohem lépe. Po čase, když mají dva děti, už tolik pozornosti pár nemůže věnovat jen sobě. Pokud ale můžete, využijte každou chvíli, kdy jsou děti u babičky a užívejte si stejně, jako v době, kdy děti ještě nebyly na světě. 

 

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress