Zimní zahraniční dovolené nejen v Alpách

Češi si zvykli na pohodlí a kvalitní služby v nedalekých zahraničních zimních střediscích. Nejoblíbenějšími stále zůstávají alpská střediska v Itálii a v Rakousku, kde se Čechům vyplatí i kratší dvou až čtyřdenní pobyty. Ve švýcarských Alpách klienti najdou větší luxus. A velmi oblíbené jsou i zimní střediska v nedalekých Vysokých Tatrách na Slovensku. Úplnou novinkou na trhu se stávají balkánská země a Kavkaz. A jak se rozhodnout? Určitě je velmi důležité vzít v úvahu všechna pro a proti a vybrat místo, kde si celá rodina nejen super zalyžuje,

žena lyžuje
Lyžovačka v Alpách

Alpská střediska jsou oblíbená již po desetiletí. Hlavními přednostmi rakouských Alp jsou nejen dlouhé a upravené sjezdovky, ale především snadná dostupnost, kdy se z Čech dostaneme do středisek i snadněji, než do středisek v Jeseníkách nebo v Beskydech.

V současnosti jsou trendem kratší pobyty, pouze na několik dnů, ale lidé do hor vyrážejí během zimy několikrát. Podle průzkumu cestovních kanceláří většina lyžařů míří do Rakouska samostatně, bez cestovních kanceláří, naopak do Itálie, do Francie nebo do Švýcarska velmi často využívají služeb cestovních kanceláří.

Zimní pobytu v Tatrách

U našich východních sousedů nás čeká nejen téměř jistá dostatečná přikrývka sněhu na sjezdovkách, ale také velmi špičkové služby, které nabízejí místní hoteliéři.
schilthorn horní stanice

Novinky na trhu

Bulharské hory Pirin a pohoří Rila nabízejí zrekonstruované areály, kde najdete desítky kvalitních a upravených sjezdových tratí. Nejinak tomu je i třeba na Kavkaze, kde v nadmořské výšce vyšší než 2000 m nad mořem máte jistotu sněhové pokrývky po celou sezónu.

Samozřejmě klienty zajímají ceny skipasů. Ty se samozřejmě liší a doporučujeme si ceny zjistit na internetových stránkách jednotlivých středisek. V některých případech (např. na Slovensku) se vyplatí koupit si skipasy přes internet, kde jsou levnější.

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress