Které schodiště je nejlepší

Schody se staly naprosto běžnou součástí našich životů. Najdeme je v každé budově, včetně těch přízemních. I ty totiž mají sklep či podkroví. Není tedy divu, že nám zevšedněly a že jim ani nevěnujeme příliš pozornosti. Proto si ani nevšímáme, kolik nejrůznějších typů můžeme mít, ať už co do konstrukce či použitého materiálu.

To se však změní ve chvíli, kdy stavíme či rekonstruujeme dům. Zde totiž musíme přemýšlet, jaké schodiště použijeme. A to není zrovna jednoduchá záležitost. Naštěstí existuje několik faktorů, podle kterých se můžeme rozhodnout.

schodiste3

Tím prvním, co musíme uvážit, je to, zda půjde o vnitřní či venkovní schody. To totiž podstatně limituje množství možných materiálů, které lze použít. Například beton je rozhodně pevný, a nemusíme se bát, že nás neunese, avšak není příliš odolný vůči vnějším vlivům.

Při výběru materiálu bychom také měli dbát na to, aby vhodně doplňoval náš dům. Pokud například máme ultramoderní budovu, pak zřejmě dřevěné schody nebudou ideální. A naopak, pokud je náš dům v klasickém stylu, pak se sem zřejmě příliš nebude hodit kov.

Toto vše samozřejmě platí pro soukromé budovy. Ale co veřejná místa? Zde platí ještě přísnější pravidla, co se týká bezpečnosti. A je to jen pochopitelné, je totiž nutné počítat s tím, že po schodech bude procházet podstatně větší množství lidí, a že tedy budou muset vydržet mnohem větší zátěž.

eskalator2

To však není vše. Důležité také je, aby se po nich dobře chodilo. To platí zvláště u budov, které jsou na přísunu návštěvníků závislé, například obchodní centra. Zde je nutné udělat maximum pro pohodlí návštěvníků, aby se zde cítili vítáni.

Je vidět, že je toho poměrně dost, co je potřeba uvážit. Avšak věřte, že se to nakonec rozhodně vyplatí. Přeci jen, jde zde o naši bezpečnost i o bezpečnost ostatních lidí. A to je to nejdůležitější.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress