Vlasy – péče o ně není zas tak jednoduchá

Krása je pro některé z nás velmi důležitou součástí jejich života. Je to velmi subjektivní pojem, ale co se týče zdraví, v této oblasti se asi shodneme, co vypadá zdravě a co naopak ne. Krásu řeší především ženy, aby se líbily mužům. Pomyslnou korunou krásy jsou prý vlasy. Některé ženě sluší krátké, některé dlouhé, jsou i ženy, kterým sluší hlava vyholená. Je jasné, že vlasy zaujmou každého na první pohled. Nezáleží na tom, zda máte své přírodní, nebo se barvíte. Důležitá je péče.

produkty na vlasy

  • Vyživujte je zevnitř. Je to tak, pleť i vlasy jsou zkrátka a dobře odrazem naší životosprávy. Je třeba dostatečně pít obyčejnou vodu, jíst dostatek živin a minerálů. Pak až je teprve čas na řešení kosmetiky.
  • Jakou kosmetiku? Na to bohužel není jednoznačná odpověď. Kosmetika je věcí vysoce individuální, a co pomůže vám, dalšímu může dokonce ublížit. Abyste ale nevyhazovala peníze za něco, co vám nesedne, zkuste si vždycky sehnat vzorky. Obecně se ale dá říct, že silikony by se měly používat v co nejmenší míře. Je ale jasné, že kvalitní kosmetika ze salonu bude vždycky lepší, než šampon z drogerie za pár korun. Ano, umyjete si s ním vlasy, ale nemůžete čekat žádné zázraky.
  • Správný postup mytí i vysoušení dělá víc, než si možná myslíte. Na vlasy stačí jen trošku šamponu, do délek se šampon dostane jeho smýváním, což naprosto stačí. Důležité je umýt pokožku hlavy.
  • Šampon pořádně vypláchněte, nikdy ale vlasy nekruťte ani nelámejte ve snaze vyždímat z nich vodu. To způsobuje lámání vlasů a vzhled suché slámy. Jaký šampon použít? Ideálně dva – prvním smyjeme špínu a druhým poskytneme vlasům cílenou péči, například na objem, proti lupům atd. Umýváme si vlasy tedy opravdu dvakrát po sobě.
  • Po umytí vlasy lehce osušte ručníkem. Opět spíše ťupkejte po vlasech, nikdy vlasy nekruťte. Poté přidejte kondicionér. Ten používejte po každém umytí. Nanášejte jej od konečků směrem nahoru, ale určitě jej nedávejte až na pokožku hlavy. Nechte jej působit a poté opláchněte.
  • Maska stačí použít jednou týdně, nanášíme ji jako kondicionér, a stejně ji pak opláchneme.
  • Není vhodné rozčesávat mokré vlasy, raději vyčkejte, až budou sušší

dlouhé vlasy

Toto je základ péče o vlasy, který by měla dodržovat každá, které chce mít krásné vlasy. Začněte se zajímat o to, co na vlasy používáte, změňte způsob mytí i sušení, a uvidíte, že výsledek se brzy dostaví.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress