Chcete bydlet ve svém?


Rozhodnout se pro stavbu vlastního rodinného domku, to je dnes docela velká odvaha a risk. Hypoteční úvěry nejsou výší úroků zrovna lidem nakloněny. Pokud se už k takto závažnému kroku odhodláte, měli byste dobře zvážit, kde a jaký dům si postavíte. Základem pro stavbu je výběr pozemku. Každé město nebo vesnice každým rokem vyčleňuje za svých pozemků stavební parcely, které jsou určeny pro stavbu rodinných domků. Může se stát, že ve vašem městě už takové pozemky nenajdete, nebo budou na místech, která vám úplně nevyhovují. Dobře zvažte, zda na místě, které vám, jak se říká, nesedí, chcete postavit svůj dům, kde strávíte svůj život.

nízkoenergetický dům

Určitě nestavíte dům, abyste se z něj po pěti, deseti letech stěhovali někam jinam. Zvažte také, pokud plánujete mít děti, zda je pozemek vhodný i pro ně. O občanskou vybavenost se postará město, ale pokud bude stavební pozemek v blízkosti velké továrny, která se bude ještě rozrůstat, nebo v blízkosti pozemků, kde bude ještě probíhat velký stavební boom nebo daleko od centra města, nemuselo by se vám to v budoucnosti líbit. Pokud už máte vybraný a koupený pozemek, budete vybírat typ domu. Dnes už pravděpodobně nebudete stavět několika generační obrovský dům s vidinou toho, že v něm jednou budou bydlet vaše děti se svými partnery a dětmi.

nízkoenergetický dům

Upsali byste se totiž třeba ke třiceti rokům, co byste se museli starat o velký, ale poloprázdný dům a vaše děti se stejně pravděpodobně časem odstěhují a založí si své vlastní bydlení. Výhodnější možností se jeví nízkoenergetické domy. Mohou to být jednopodlažní bungalovy, ale i patrové domky, ale podstata je energetická nenáročnost. Téměř soběstačné domy s rekuperací, solárními panely, to by dnes měl být standard pro každý nově postavený rodinný domek. Vždyť chcete bydlet komfortně, ale neplatit horentní sumy za energie. Budete splácet hypotéku a peníze se budou hodit na jiné věci.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress