Co vám vysává energii a jak proti tomu bojovat?

Chcete se zavděčit všem

Sto lidí, sto chutí. Nikdy se nezavděčíte úplně všem. Snaha všem vyhovět se vám může pěkně vymstít. Zapomenete totiž přitom úplně na sebe. A i kdybyste se rozkrájela, všem se stejně nezavděčíte.

Porovnáváte se s ostatními

Každý jsme originál, máme svoje chyby, ale i dobré stránky. Někdo je hubený, jiný silnější. Další má dlouhé nohy, druhý krátké. Vaše kamarádka je extrovert, vy introvert. Přijměte se taková, jaká jste. Tak jste dokonalá.

joga

Snažíte se být někým, kým nejste

Vždy hezky upravená, dobře naladěná a s bezchybnou prezentací. Taková je vaše nová kolegyně. Snažíte se být jako ona, ale akorát jste z toho vyčerpaná. A proto: buďte sama sebou a nehrajte role. Buďte přirozená a autentická. Jakýkoliv pokus o kopírování někoho jiného by stejně působil uměle.

Neustále se vracíte ke starým chybám

Čas už nevrátí nikdo a je to tak pro všechny stejné. Netrestejte se do nekonečna za staré chyby. Dnes už byste jednala jinak? Ano, ale dříve jste neměla tu zkušenost co dnes. Z chyb si berte ponaučení. A budiž vám útěchou, že chyby vás činní silnější a odolnější. 

žena

Máte strach, co si o vás budou myslet ostatní

Některá rozhodnutí nebo názory se vašemu okolí nemusí líbit. A je to tak v pořádku. Důležité je, co si o vašem počínání myslíte vy. Žijete život jaký chcete? Každý máme jinou cestu s jinými úkoly a zkouškami. Každý máme jiné sny a záliby. Proto vždy jednejte podle sebe.

Jste na sebe příliš přísná

Dokonale uklizený domov, kariérní růst, každý den lekce posilování, o víkendu výlety s dětmi a tak dále. Snažíte se ve všech sférách života, ale podávat neustále perfektní výkon může být pěkně vyčerpávající. Nebuďte na sebe tak přísná a trochu zvolněte. Nic se nestane, když místo posilovny vyrazíte jen na procházku, v práci si budete držet své jisté místo a dětem v neděli pustíte pohádku.

Kontrolujete věci, které kontrolovat nejdou

Nemůžete mít kontrolu úplně nad vším, to prakticky nelze. Neřešte životy ostatních. Je to v zájmu vašeho duševního zdraví. A za celosvětové problémy také opravdu nemůžete. Čtení zpráv, které jsou vesměs negativní, berte jen jako informaci.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress