Jak dokonale pečovat o své zuby a jaký zubní kartáček je ten nejlepší?

Péče o ústní dutinu musí být pravidelná a základem takové péče je jistě čištění zubů. K tomu je zapotřebí kvalitní kartáček na zuby. Jak ten nejlepší vybrat?

Jak dokonale pečovat o své zuby a jaký zubní kartáček je ten nejlepší?

Jen zdravé zuby nebolí, nepotřebují opravovat, léčit a nemusí se vytrhávat. Každý, kdo zná, jak zuby dokážou potrápit, ví, že to není legrace. O své zuby bychom se měli starat co nejlépe, aby zůstaly zdravé a silné co nejdéle. A jak to udělat? Základem ústní hygieny je rozhodně čištění zubů. Pravidelně alespoň dvakrát denně bychom měli vzít zubní kartáček do ruky a vyčistit si zuby. Aby zuby netrpěly, ale naopak jim to prospělo, je nutné mít správný zubní kartáček a taky postupovat správně při čištění. Tak do toho!

pexels-photo-6690853

Jak má vypadat ideální kartáček na zuby

Nejlepší zubní kartáček Dentalescure je takový, který má velmi jemné a měkké štětinky a malou hlavici. Malá hlavice je velmi důležitá, jen taková se totiž dostane opravdu všude a nedráždí dásně, stejně tak jsou důležité jemné a měkké štětinky, které by pak navíc měly být i zarovnané. Během čištění zubů můžeme snadno podráždit dásně a to nejen tím, že máme nesprávnou techniku čištění, ale i právě zubním kartáčkem, který jsme si nevhodně vybrali. Nikdy tak nesahejte po kartáčku, který má podlouhlou hlavici, tvrdé štětinky a taky se vyvarujte kartáčkům s umělohmotnými výstupky, které bývají součástí hlavice a zbytečně dásně také dráždí.

Pokud dáváte před manuálním kartáčkem přednost tomu elektrickému, při výběry hlavice postupujte podobně. Hlavně si pamatujte, že elektrické kartáčky mají opravdu sílu, takže zde je jemnost štětinek hodně důležitá. Elektrický kartáček k zubům pak vždy jen zlehka přikládejte a nepřidávejte svůj pohyb rukou ani netlačte. Moderní kartáčky dokonce umějí upozornit na to, že na kartáček tlačíte a rozsvítí se například červeně. Tak poznáte, že tlačíte na dásně a je potřeba ruku uvolnit. U elektrických kartáčků je výhodou především to, že pohyb hlavice je automaticky veden správně.

pexels-photo-3654607

Netlačit a kroužit

Na zuby se při čištění nesmí v žádném případě tlačit, jinak to odnášejí dásně, důležité jsou pak i krouživé pohyby, kterými by se zuby měly čistit. Mnoho lidí neví, jak správně si čistit zuby. Když pak přijdou na svou první návštěvu dentální hygieny, dozví se, že si třeba léta zuby čistili špatně. Přitom i technika je při čistění nesmírně důležitá. Při nesprávném čištění a špatné technice pak může docházet k odhalování krčků, což je taky velmi nepříjemné.

Věnujte zubům tu správnou péči každý den!

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress