Jaké šaty sluší právě vaší postavě

Právě šaty představují strategické oblečení dámského šatníku a občas do nich ženy investují nemalé finanční prostředky. Na druhou stranu se tento kousek dámského oblečení dá koupit i za velice rozumnou cenu a v dobré kvalitě.

Aby se žena dobře cítila, potřebuje najít právě ten tvar šatů, který se hodí k její postavě. Nejde jen o tělesnou hmotnost, ale je potřeba brát v úvahu i výšku postavy, robustnost, délku nohou, velikost poprsí atd. Šaty, ve kterých vypadá dobře jedna žena, nemusí nutně slušet jiné.

šaty1

Perfektní šaty pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin

Pokud máte úzký pas a vaše ramena jsou v souladu s vašimi boky, budou pro vás vhodné těsné šaty, které zdůrazní vaši siluetu. Ne každá žena si takové šaty může dovolit a pochlubit se štíhlým pasem a ženskými křivkami.

Perfektní šaty pro tělo ve tvaru hrušky

Spolu s přesýpacími hodinami patří tato silueta k nejženštějším. To, co odlišuje tento tvar těla, jsou větší boky, zatímco ramena a prsa jsou obvykle menší. K vyvážení postavy je nutné zaměřit se na volné šaty, které maskují boky a přesouvají pozornost na horní část pomocí propracovaných rukávů a ozdobných aplikací na poprsí, jako jsou například volánky.

šaty2

Perfektní šaty pro tělo bez štíhlého pasu

Malé poprsí, rovné boky a postava s dlouhými končetinami, jsou často rysy, kterým se říká chlapecká postava. Je potřeba zjemnit tvary a zaměřit se na asymetrické volné šaty s délkou midi a zaměřit se na zdůraznění pasu.

Perfektní šaty pro postavu s výrazným hrudníkem

Jde o postavu, kdy jsou ramena, poprsí a břicho robustnější než boky a nohy, které jsou poměrně tenké. Ideální šaty pro tento typ siluety jsou volné šaty s výstřihem do V, striktně krátké a s vysokým pasem, aby zvýraznily nohy, zúžily siluetu a případně zamaskovaly břicho.

Perfektní šaty pro baculky

U žen s měkkými tvary (a pravděpodobně se sklonem k „přibírání“ v oblasti břicha) mluvíme o oválné siluetě. Dokonalými šaty jsou volné midi nebo dlouhé zavinovací šaty z měkké látky. Výstřihem lze zdůraznit poprsí.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress