Míčové hry

Ideální dobou pro výběr sportovní aktivity, která bude nejen vyplňovat celé dětství, ale provede celým životem, je okolo deseti let. To je věk, kdy už si děti měly možnost vyzkoušet, která sportovní činnost je baví. A ve které chtějí pokračovat i do budoucna. Děvčatům více imponuje gymnastické cvičení, balet, atletika, krasobruslení, plavání.  A jenom v malém procentu se zapojují i do kolektivních míčových her. Ty bývají doménou chlapců. A pokud si dobře zvolí, budou je provázet celým životem.

Míčová hra

Mezi nejoblíbenější sportovní aktivity, patří v poslední době u většiny dětí, míčové hry. Jsou to sporty kolektivní a kromě jediné pomůcky – míče, k jejím provozování není potřeba téměř už nic dalšího. Snad jen chuť si zahrát a znalost pravidel. Ty se ale všichni hráči brzo naučí. A tento sport se stane součástí jejich života. Nejen v průběhu dětství. Mnozí tak získají koníčka na celý život. A protože pravidelný pohyb má pozitivní vliv i na zdraví a při provozování všech míčových her se uvolňují endorfiny, kterým se říká hormony štěstí, rozhodně se pravidelný trénink vyplatí. Výhodou těchto aktivit je fakt, že je možné je provozovat celoročně. V zimě v halách a od jara do podzimu na venkovních hřištích. Nezanedbatelný je sociální kontakt, který uspokojí každé setkání se spoluhráči a kamarády. Ať už při tréninku. Tak při společných utkáních. Mezi nejčastěji provozovanou míčovou hru patří fotbal.

Sportovní aktivity i v dospělosti

Pokud začne do oddílu docházet desetileté dítě, stačí k jeho výbavě kvalitní kopačky, rukavice a chrániče. A trénink může začít. V poslední době narůstá i obliba míčové hry zvané florbal. Ta k nám přišla z Ameriky. A vybavení k jeho provozování je nákladnější. Kromě klasické fotbalové výbavy je potřeba zajistit i speciální hokejku, která se při hře používá. Tento sport se provozuje převážně v krytých halách. Basketbal je další ze sportů, které si častěji vybírají chlapci. Nezanedbatelnou výhodou všech hráčů je jejich výška. Ta ve většině případů rozhoduje o dokonalé umístění míče do koše. K výbavě hráčů patří kvalitní obuv se speciální podrážkou. Volejbal je rozšířený především mezi dětmi. Jeho pohybová náročnost většině hráčů do dospělosti nevydrží. Snad ještě plážová varianta při pobytu u moře. Baseball už vyžaduje speciální vybavení, které se dá pořídit ve speciálních setech. V USA je národním sportem a u nás si už taky našel příznivce. Nohejbal, házená či vodní polo jsou kolektivní míčové sporty, které si určitě všichni rádi zahrají i v dospělém věku.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress