Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen je svátkem, uznaným Organizací spojených národů, k výročí stávky newyorských švadlen. Demonstrace na jaře roku 1908, za volební práva žen, se konala v New Yorku 8. března. A dodnes je toto datum symbolem rovnosti žen na celém světě. V roce 1911 se tento svátek slavil poprvé i v Evropě. Rakousku, Německu, Dánsku a Švýcarsku. Demonstrovalo tehdy za zrušení diskriminace žen na pracovištích více než milion  lidí. V dobách první světové války bylo datum 8. března spojeno s protiválečnými protesty. V Rusku to bylo pod heslem Za chléb a mír. Přestože má MDŽ svůj původ ve Spojených státech amerických a západní Evropě, v mnoha zemích bývalého socialistického bloku je připomínán dodnes. Protože byl v naší republice tento svátek spojován s komunistickými zvyky, kdy ženy obdržely kytici červených karafiátů a jejich mužští spolupracovníci slavili mnohdy až do rána, po roce 1989 oslavy Dne žen upadly v zapomnění. V domnění, že se jedná o akci uměle vytvořenou minulým režimem. Až v roce 2004 se Mezinárodní den žen vrátil do našich kalendářů. Zařazen mezi významné dny. Motem těchto oslav je v 21. století zvoleno toto heslo: Myslete rovnoprávně, budujte chytře, inovujte pro změnu.

Ženská nezávislost

V současné době je na každém zvlášť, jak se k tomuto svátku postaví. Ženám rozhodně v tento den udělá radost kytka. A pokud si její mužský protějšek dá práci, je možné na tento mezinárodní svátek naplánovat aktivity. Které nepotěší jenom ženu, ale společný zážitek to může být pro oba dva. Jedním z nejromantičtějších dárků je Zážitkový let. Který už dneska provozují letiště na osmi místech naší vlasti.

Dárek ke dni žen

Takže stačí vybrat nabídku toho nejbližšího. Díky kameře, která bývá umístěna na křídle letadla, po tomto nevšedním zážitku vám ještě zůstane videozáznam na SD kartě. Další z možností, jak si užít společně tento svátek je návštěva masážního salonu. S nabídkou jedinečných procedur, které uvolní nejen celé tělo, ale i přeplněnou mysl. A pokud máte rádi dobrá jídla, je ideálním místem návštěva vyhlášené restaurace. Nejlépe takové, která se může pyšnit dvěma michelinskými hvězdami. A sestavené menu o 11 chodech vás přesvědčí, že i v gastronomii lze objevit opravdové umění. Skleničkou kvalitního francouzského vína je možné toto sváteční březnové odpoledne, u příležitosti Mezinárodního dne žen, zakončit. 

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress