Problém dnešní doby: snížená chuť na sex

1) naučte se zvládat stres

Máte-li nervy na pochodu je sex pravděpodobně ta poslední věc na kterou myslíte. Při stresu se naše tělo začne chovat jinak, uvolní stresový hormon kortizol, který může potlačit i tvorbu pohlavních hormonů a snížit tak chuť na milostné hrátky. Při stresu ale netrpí jen tělo. S psychikou to také není dvakrát růžové. Neustále těkající mysl znemožní jakékoliv snahy o milování. Co s tím? Bohužel stresu se úplně vyhnout nedá. Neustále se budou dít situace, které ovlivní vaši chuť na sex. Ale i když se stresu zcela nevyhnete, pořád jde ještě pracovat na jeho zvládání. Naučte se odpočívat a relaxovat. Mezi doporučované techniky patří práce s dechem, meditace, jóga, procházka v přírodě nebo voňavá koupel.

žena

2) dodržujte spánkovou hygienu

Dnešní životní styl dlouhému spánku moc nepřeje. Jsme zvyklé práci dohánět po nocích a není proto divu, že náš sexuální život trpí. Pokud se dostatečně nevyspíte, budete unavená a unavené bude i vaše libido. Pokud například muži spí méně, než 5 hodin denně, klesne jim hladina testosteronu o 10 až 15%. A to už během jednoho týdne. Dbejte proto na to, abyste naspala 7 – 9 hodin každý den. V posteli nevyřizujte e-maily ani neřešte těžká témata. 

3) podpořte chuť na sex bylinkami

Není bylinka, aby na něco nebyla. To už věděly naše babičky. Mezi TOP bylinku na podporu libida patří kotvičník zemní. Ten povzbuzuje sexuální apetit a zlepšuje sexuální funkce. Dále své libido podpoříte i macou peruánskou, ženšenem a ašvangandou.

víno

4) nachystejte večeři z afrodiziakálních potravin

Nemusíte vymýšlet žádné experimenty. Stačí, když se kouknete do lednice a uvaříte afrodiziakální večeři. Pak se můžete s partnerem plynule přesunout do ložnice a užít si hezký večer. Mezi nejvíce afrodiziakální potraviny patří: chřest, kapary, celer, zázvor, skořice, čokoláda, jahody, chilli, avokádo, červené víno a mořské ryby. 

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress