Ženské problémy, kterým muž nemůže rozumět

Možná jsme si všichni rovni, ale stále jsme velmi rozdílní. Ty rozdíly nejsou vždy ke škodě, a některé jsou zkrátka nutné. Avšak stále jsou zde problémy, které musí řešit jen ženy, a muži jim nikdy neporozumí. Jaké to jsou?

Zaměstnání

Stejná práva i povinnosti, avšak rozdílná očekávání. Zatímco muži stačí při náboru do nové práce zkušenosti, vzdělání, a někdy i charisma, žena je hodnocena trochu jinak. U mladé ženy mají zaměstnavatelé často strach, že brzy odejde na mateřskou dovolenou, čímž jim způsobí potíže ve formě držení místa, které je třeba rychle obsadit. Ačkoliv se nesmí ptát, zda se chystá otěhotnět, tak nějak s tím zkrátka počítají, a proto je pro ně výhodnější volbou muž, který otěhotnět zkrátka nemůže. Ženy, které hledají zaměstnání po ukončené rodičovské dovolené jsou na tom ještě hůř. Nejenže se zaměstnavatel obává, že znovu otěhotní, ale rovněž u nich vidí břemeno v podobě dětí, které bývají nemocné, a vyžadují péči matky, která pak musí odcházet na OČR. Mnohdy však není potíží jen to, že ženy jsou potencionálními, či již hotovými matkami. Ve společnosti totiž stále panuje předpoklad, že jsou ženy méně psychicky i fyzicky odolné, a proto jsou muži na lepší pozice upřednostňováni, ačkoliv jsou třeba výsledky a vzdělání žen v konkrétních případech na vyšší úrovni.

smutná žena

Tělesné problémy

Ano, řeč je o poněkud méně příjemném tématu menstruace. Ta se totiž nevyhne většině žen. Některé ji prožívají snadno, a ani o ní neví, jiné však trpí bolestmi hlavy, návaly horka, střevními potížemi, a mnohými dalšími obtížemi. Ačkoliv je to vlastně dar, díky němuž se rodí noví a noví lidé, mnoho mužů pro to nemá pochopení, a často dokonce pronášejí poznámky, které nejsou tak úplně vhodné. Dokonce někteří primitivnější jedinci věří, že pokaždé když má žena špatnou náladu, má zrovna svůj cyklus, než aby si přiznali, že ji naštvali oni.

sedící žena

Postavení ve společnosti

Kromě práce a fyzické odlišnosti pak ženy často doplácejí i na své postavení ve společnosti. Znovu zde zmíníme rovnoprávnost, která sice jakž takž funguje, ale jen do jisté míry. Pořád se totiž očekává, že údělem ženy je vdát se, rodit děti, a pečovat o rodinu. Ty, které si vymyslely jiný plán pro svůj život se budou často setkávat s nepochopením. Vždyť co je přece život bez dětí? Nutno podotknout, že muži, kteří se rozhodnou zůstat dobrovolně na mateřské, zatímco žena pracuje, se také mnohdy nesetkají s pochopením, jsou považováni za změkčilce, či lenochy. Takový muž si ale zaslouží obdiv, zvláště pak, pokud funkci otce v domácnosti zvládá plnit na jedničku.

Related Posts

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress